UNI-TEK SİSTEM

Uni-Tek Sistem

Gelişen teknolojinin de etkisiyle pek çok insan, çekilmiş tek bir kablo sistemi üzerinden farklı yayınlara ulaşmak istemektedir. Uni-Tek sistem, aynı kablo üzerinden diğer odalara toplam 4 ayrı sinyal taşıyabilme özelliğine sahiptir. Böylece santral üzerinden her uydu alıcısına farklı kablolar çekilmesi gerekmez. Uni-Tek sistemi kullanabilmeniz için uydu santralinde, çekilmesini istediğiniz hat sayısı kadar boş çıkış olması gerekmektedir.

Uni-Tek sistemi, çekilmiş olan tek kablo ile 3 adet özel Uni-Tek yazılımlı uydu alıcısı ve 1 adet standart uydu alıcısı olmak üzere 4 farklı uydu alıcısından, birbirinden bağımsız 4 farklı uydu yayını izleme olanağı sunmaktadır. Bu yazımızda sizler için Uni-Tek Sistem hakkında merak edilen tüm konuları ele alacağız.

 
Uni-Tek Sistem TX Özellikleri

uniteksistemtx

Uni-Tek Sistem TX (İletici), tek kablodan 4 aboneye uydu dağıtımı yapabilir. İlk çıkış standart alıcı kullanılırken, diğer üç çıkış için Teknoline özel unicable alıcı kullanılmaktadır. Kablo mesafesi 50 metre olan Teknoline Uni-Tek sistem TX, her marka Multiswitch ile çalışabilme özelliğine sahiptir.

 

Uni-Tek Sistem RX Özellikleri

uniteksistemrx


Uni-Tek Sistem RX
(Alıcı), tıpkı TX’te olduğu gibi tek kablodan 4 aboneye uydu dağıtımı yapılabilir. İlk çıkış standart alıcı kullanılırken diğer üç çıkış için Teknoline özel unicable alıcı kullanılmaktadır. Kablo mesafesi 50 metredir. Teknoline Uni-Tek Sistem RX, her marka Multiswitch ile çalışabilme özelliğine sahiptir.


Uni-Tek Sistem Receiver Özellikleri

uniteksistemreceiver


Uni-Tek Sistem Receiver
(Alıcı) Full HD 1080P ve DV Full HD 1080P özelliğine sahiptir. 
Televizyon ve radyolarda 5000 kanal hafızası ve 8-Bit renk destekli Grafik Menü özelliği bulunmaktadır. Ayrıca USB ile Yazılım güncelleyebilir ve USB'den Wi-Fi özelliği bulunmaktadır. Medya oynatıcı özelliği ile Uni- Tek Sistem Receiver, 950-2150 MHz frekans aralığına sahiptir.

 
Uni-Tek Sistemin Avantajları Nelerdir?

Kablo çekmenin mümkün olmadığı durumlar için özel olarak üretilen bu ürünler, sadece merkezi sistem Multiswitchler ile kullanılabilmektedir. Uni- Tek Sistem, televizyon santrali üzerinden, TX Sistem ile 4 abone çıkışını tek bir kabloda birleştirerek RX Sistem ile evinize veya ofisinize gelen tek kablo ile 4 adet uydu alıcısı kullanabilme imkânı sunmaktadır. Bu sistem, kullanışlı olmakla birlikte aynı zamanda kablo kalabalığı oluşturmamaktadır.

Teknoline olarak yaptığımız yatırım ve geliştirdiğimiz teknolojiler ile üretiyor ve uyguluyoruz. Ürünlerimiz ile ilgili bilgi ve sipariş için bize ulaşın!