NEDEN FİBER OPTİK TEKNOLOJİSİ

NEDEN FİBER OPTİK TEKNOLOJİSİ !!!

1- Dünyada ilk olarak ürettiğimiz sistem olan tek core sistem 2013 yılında TEKNOLİNE arge tarafından üretilmiş olup bugüne kadar yüzlerce projede kullanılmıştır.

2- Türkiyedeki en büyük referansımız 6000 konut 30000 son nokta ile Ağaoğlu Maslak 1453 projesidir. Bunun yanı sıra Türksat Gölbaşı tesisleri , Digiturk Merkez Binası , Sayıştay binası , TRT vb gibi birçok kurumsal referansımız mevcuttur.

https://www.teknoline.net/referanslar

 

3- Yurtdışı referans projelerimiz ise Fas, Casablanka, Malezya ,Türkmenistan ,Dubai ,Irak, İran ,Mairutus, Yunanistan, Almanya ,Fransa gibi 25 ülkede ihracatımız ve projelerimiz mevcuttur.

 

4-  Dünyanın en büyük sektör dergisi ürünümüzü manşet yapmıştır.

http://www.tele-audiovision.com/tur/TELE-audiovision-1505/files/assets/basic-html/page-1.html#

 

5- Bu Sistemin En Büyük avantajı, tek core fiber kıl üzerinden 4 farklı Uydu ve Headend (DVB-T /DVB-C) sinyallerinin taşınmasıdır . Bu sistem üzerine data network ilave edilmiş olup tek merkezden 64 noktaya kadar bölünebilir.

Abone sayısı artması durumunda ilave transmitter ile çanak anten sayısı aynı kalmak kaydıyla 2000 aboneye kadar çıkabilmektedir.

                                                                    
4 UYDU TEK KOR OPTİK TRANSMITTER                       RACK KABİN UYGULAMASI

6- Sistem tek core ile çalışan yüksek teknolojiye sahiptir. Her bir uydu polaritesi farklı dalga boyuna sahip olup her polarite ayrı bir alıcı verici pd diyod ile aktarılmaktadır.

Yani bir polarite arıza yaparsa sadece o polarite bağımsız calışıyor demektir, tek bir transmitter ve alıcı yoktur ,her polarite ayrı taşınır. Alt sistem tamamen pasiftir , gelişen teknoloji ile tek kıl üzerinden CWDM DWDM ile 128 farklı data trafiği oluşmaktadır.

 

7- Sistem tamamen standart Quad,Quattro,C Band ve Mdu lnb ile çalışır. Bhepsine hitap eden başka bir sistem yoktur Sistem merkezi korunaklı bir yerde 19 inc rack kabin içerisinde endüstriyel besleme ile çalışır.

 


Yedekleme besleme özelliği , sinyal düşme ve yükselme durumuna göre AGC (otomatik gain kontrol) sayesinde sinyal seviyesi sabit tutulur .


                                                                                                

TEK KOR SİSTEM PROJELERDEN ÖRNEKLER


8- Core sayısı az olması , işçilik , kaynak ,konnektör ,patch cord ,patch panel tasarrufu sağlar. Yedek kılların başka amaçlar için kullanılmasının yolunu açar. Büyük projelerin en büyük sorunu kaynak sayısı ve ekipman fazlalığıdır. Villa çözümleri için çok pratik ve çok ekonomiktir.

                       

VİLLA TİPİ OPTİK MULTISWITCH                         VİLLA TİPİ PROJELER                                               KAYNAK İŞÇİLİĞİ

 

TEK KOR ve OPTİK LNB KARŞILAŞTIRMASI SİSTEM AVANTAJLARI

9- Tamamen Türk Mühendisliği ve Tübitak destekli YERLİ MALIDIR. Cihaz arıza yaparsa çin yada ingiltereye tamir için gitmeden istanbul fabrikamızda tamiri mevcuttur.

Ürün ile ilgili Yerli Malı belgesi ve Tekno yatırım desteği alınmış olup CE sertifika ve test raporları mevcuttur.

https://www.teknoline.net/belgelerimiz.html

 

1- Optik lnb Sisteminde Ürün Uydu Antene Monte edilir iSistemi oluşturan merkez fiber çihazı lnb içindedir ,çerisinde aktif elektronik ve lazer diyod barındıran bir üründür.

 

2- Optik lnb deki fiber konnektör sıcak, soğuk, toz, nem gibi tüm olumsuz hava şartlarına maruz kalmaktadır. Dolayısıyla sıcak havalarda osilatör kayması, konnektör kirlenmesi ,fiber dış ortamda çatlama sorunları,yıldırımdan daha çok etkilenmektedir ,arıza oranı yüksektir .

3- Arıza yapdığı taktirde tamiri hiçbir şekilde mümkün değildir. Ürün temini de zordur. 4- Digitürk sistemlerinde ve C band yayınlarında kullanılamaz

5 ilave enerji kablosuna ihtiyac duyar

 
4-  Tek Kor sistemde; standart quattro lnb kullanılır, her uydu işi yapan bayi bu ürünü bünyesinde bulundurur ucuzdır ve montaj ayarı kolaydır.

 

5-  Tek Kor sistemde; tüm fiber gönderici alıcı cihazlar ve bağlantılar iç ortamda ve sıcak,soğuk, toz,nem vb. ortamlarından uzak tutulmuştur.

 

6-  Tek Kor sistemde; alıcı ünitesi tek parçadır montaj, kaynak kolaylığı ve pratiklik sağlar.

 

7-  Tek Kor sistemde; her türlü lnb ile calışır. MDU Digitürk için ayrı bir cihaza gerek kalmaz.

 

8-  Tek Kor sistemde; kendi güç kaynağı vardır kendini besler ,optik lnb alıcı komvertör ise başka cihazlardan enerji alır.

 

9-  Tek Kor sistemde; Headend yayınları DVB-T/DVB-C aynı üründen aktarılır. İkinci bir ürüne gerek kalmaz.

 

10- Tek Kor sistemde; gönderici ve alıcı tek üründür. Optik lnb sisteminde Türksat ve Hotbird için ayrı alıcı konvertör, Digiturk ve Headend içinde ayrı alıcılar kullanılır. Bütünleşik bir yapı yoktur.

 

11- Tek Kor sistemde; Fiyat ve maliyet avantajı vardır.

 

12- Optik Lnb Tekeldir. Patenti Vardır ve başka bir üretici yoktur. Çinde üretilir , ingiliz malıdır , teknik servis hizmeti yoktur.

 

13- Tek core sistem ; Dünyada SPAUN , EMP , FRACARRO tarafından, Türkiye ise Next ve Teknoline tarafından üretilmektedir.

 

14 Tek core Yada Optik lnb çözümünde de kablo koptuğu zaman her ikisinde de yayın kesilir ,core sayısı çok yada az değişen yoktur 14 tek core yada optik lnb çözümünde alıcı noktalarda besleme giderse her iki çözümde de yayın kesilir

14- Firmamızın Tekel Pozisyonu kalmamıştır. Bu sistem Dünyaca benimsenmiş ve kopyaları yapılmıştır.

 

15- Firmamız birçok tanınmış yabancı firmaya OEM olarak üretim yapmaktadır.

 

16- Firmamız 10 yıl parca garantisi ve 3 yıl ürün garantisi vermektedir.

 

17 Tek Core Sistemi Türk Mühendisliğidir Türk Mühendisliği Ve Ürünlerine sahip çıkalım

 

OPTİK LNB AVANTAJLARI

1-  Tek uydulu projelerde abone sayısı az olduğu için fiyatta avantaj sağlar.

 

 

2-  Uydu merkezi ile sistem merkezi arası mesafe uzun olan projelerde lnb sinyalini dağıtmak için avantaj sağlar.

                                                                   
           OPTİK LNB SİSTEM                                               TEK KOR SİSTEM

                          

                                                                                                     

                                                                                          ANTYAPI  PROJESİNDEN ÖRNEKLERİMİZ                                                                        

DATA-KAMERA-NETWORK-UYDU